flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ООАС повідомляє про розгляд справи №420/18755/22

29 грудня 2022, 11:27

Оголошення по  адміністративній справі

 Справа № 420/18755/22 

Відповідно до ч.1 ст.130 КАС України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання.

Згідно з ч.7 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов  Ушакової Альони Володимирівни до Військової частини А2800 про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії. Ухвалою суду від 27 грудня 2022 року   провадження у справі було залишено без руху для усунення недоліків.

Зважаючи на те, що повідомити позивача   поштою, засобами електронної пошти або телефонного зв’язку не уявляється можливим, Одеський окружний адміністративний суд повідомляє позивача -  Ушакову Альону Володимирівну про залишення позову без руху щодо наявної справи  у провадженні Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №420/18755/22  за позовом  Ушакової Альони Володимирівни до Військової частини А2800 про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії.   Ухвалою суду зазначено:

Відповідно до п.п. 3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з приписами ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

З матеріалів, доданих до позовної заяви, вбачається, що позивачем не сплачений судовий збір.

Позивач зазначила, що звільнена від сплати судового збору на підстав п.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Згідно з ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, з урахуванням змін та доповнень, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Зокрема, на підставі п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Суд зазначає, що предметом даного спору є реалізація права позивачки на одержання індексації грошових доходів шляхом нарахування та виплати суми індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року із встановленням базового місяця для нарахування індексації січень 2008 року. Суд зазначає, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг. Спір у зазначеній справі не пов`язаний із стягненням заробітної плати та поновленням на роботі.

Отже, суд констатує відсутність у позивачки підстав для звільнення від сплати судового збору за даним позовом встановлених    п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір".

Відповідно до ч.1 ст.4 вищевказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2481 гривень.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору складає – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Доказів звільнення позивача від сплати судового збору з посилання ст. 5 Закону України «Про судовий збір» до суду не надано.

Таким чином, за звернення до суду із вказаним позовом позивачка має сплатити судовий збір у сумі 992,40 грн та надати суд докази на підтвердження такої сплати.

Згідно з ч. 1  ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду доказів на підтвердження сплати судового збору у сумі 992,40 грн.

 

Відповідно встановленого  строку протягом п’яти днів  з дня отримання копії ухвали про залишення адміністративного позову без руху усунути недоліки та роз’яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.