flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

  


 З метою забезпечення безперебійної роботи електронної пошти суду та попередження виникнення кіберзагроз звертаємо увагу учасників судового процесу та відвідувачів сайту суду на наступне.

   При роботі з документами, які передаються електронними засобами зв'язку, а саме - електронною поштою, Одеський окружний адміністративний суд керується Інструкцією з діловодства в адміністративних судах України (затверджена наказом Державної судової адміністрації України 17.12.2013 № 174) та Тимчасовим порядком обміну офіційними електронними документами між місцевими та апеляційними судами, Державною судовою адміністрацією України, територіальними управліннями Державної судової адміністрації України, підприємствами, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України (затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 15.11.2016 № 231)

   Вищезазначеними документами встановлено, що при формуванні електронного листа потрібно дотримуватись наступних вимог:

 • В рядку "Тема" вказується зміст листа у стислому вигляді. Якщо кінцевий адресат не має власної електронної адреси, то в електронному листі треба вказати, кому адресована передана інформація. Рядок "Тема" заповнюється обов`язково.
  Наприклад: Клопотання до Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/111111/19 для судді ПІБ
 • Офіційний лист у повідомленні повинен містити інформацію про особу, що його надіслала. За необхідності зазначаються: прізвище, ім'я, по батькові відправника; назва установи, посада та назва підрозділу; код міжміського зв'язку (оператора мобільного зв’язку) та телефон; e-mail адреса.
 • Обробці та реєстрації не підлягають електронні документи, у яких: 
  1) відсутня зворотна електронна адреса;
  2) зворотна адреса невідома та в тексті документа відсутній підпис, за яким можливо ідентифікувати відправника;
  3) не вказана електронна адреса отримувача, якому надійшов документ (рядок "Кому:", "Копія:" або "Прихована копія:").
  Відкривати файли, що приєднані до таких електронних документів, забороняється.
 • лист має бути підписаний електронним цифровим підписом
  Документи, отримані електронною поштою без електронного цифрового підпису не належать до офіційних. У разі надсилання електронних документів без електронного цифрового підпису  необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі.

   У зв`язку з цим, при направленні на електронну адресу Одеського окружного адміністративного суду електронних листів/повідомлень, прохання дотримуватись вищевикладених вимог.