flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ООАС повідомляє про розгляд справи № 420/19061/22

03 січня 2023, 17:39

Оголошення по  адміністративній справі

 Справа № 420/19061/22 

Відповідно до ч.1 ст.130 КАС України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання.

Згідно з ч.7 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов  Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЕКСАНДРІЯ НОВА» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності щодо не скасування рішення про застосування штрафних санкцій. Ухвалою суду від 30 грудня 2022 року   провадження у справі було залишено без руху для усунення недоліків.

Зважаючи на те, що повідомити позивача   поштою, засобами електронної пошти або телефонного зв’язку не уявляється можливим, Одеський окружний адміністративний суд повідомляє позивача -  Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЕКСАНДРІЯ НОВА» про залишення позову без руху щодо наявної справи  у провадженні Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №420/19061/22  за позовом  Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЕКСАНДРІЯ НОВА» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності щодо не скасування рішення про застосування штрафних санкцій.   Ухвалою суду зазначено:

Відповідно до п.п. 3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, з урахуванням змін та доповнень, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч.1 ст.4 вищевказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Також, пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року у розмірі 2481 гривня.

Таким чином, за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше ніж 2481,00 грн. і не більше 24810,00 грн.

Суд зазначає, що представником позивача заявлено позовну вимогу майнового характеру.

Відтак, при зверненні до адміністративного суду з даним позовом позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 24810,00 грн (1,5% від 3250000,00 грн).

При цьому, позивачем надано докази сплати судового збору в розмірі 992,40 грн.

Отже, позивачу на усунення недоліків позовної заяви необхідно надати до суду докази сплати судового збору в сумі 23817,6 грн.

Згідно п.4 ч.5  ст.160 КАС України,    в позовній заяві зазначаються, серед іншого, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В позовній заяві у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень зазначаються - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача (п.9 ч.5  ст.160 КАС України).

В порушення вищезазначених норм в позовній заяві не зазначено обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Також, відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Частиною 3 статті 46 КАС України визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно п.7 ч.1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Згідно з приписами п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів

Разом з тим, в як вбачається з оскаржуваного рішення Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Державної податкової адміністрації України №0001682370 від 14 вересня 2010 року.

Отже, позивачеві необхідно надати уточнену позовну заяву із зазначенням обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями прав, свобод, інтересів позивача (з екземплярами для сторін) та з вірно визначеним суб’єктним складом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з абз.1 ч.2  ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Разом з тим, згідно з ч. 4. ст. 122 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов’язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльності відповідача, Головного управління ДПС в Одеській області, яка проявилась в нескасуванні рішення Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Державної податкової адміністрації України №0001682370 від 14 вересня 2010 року.

Позивач зазначає, що про таку бездіяльність йому стало відомо 22 жовтня 2022 року - після закінчення встановленого законом 30-денного строку для надання відповіді на звернення щодо скасування рішення Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Державної податкової адміністрації України №0001682370 від 14 вересня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю « Александрія Нова» в сумі 3 250 000 (три мільйони двісті п’ятдесят тисяч) гривень.

Суд зазначає, що даною обставиною позивач вводить суд в оману, адже про наявність рішення Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Державної податкової адміністрації України №0001682370 від 14 вересня 2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю « Александрія Нова» в сумі 3 250  000,00 грн позивачу відомо ще з 2012 року. Так, постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17.01.2012 року адміністративний позов Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю “Александрія Нова” про стягнення суми заборгованості по штрафній санкції у розмірі 3     250     000,00 грн. - задоволено.   Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю “Александрія Нова”(м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 253, ЄДРПОУ 20945412) суму заборгованості по штрафній фінансовій санкції у розмірі 3     250     000,00 грн. на рахунок № 31112104700009, код 23213460 до ГУДКУ в Одеській області, банку Головного управління Державного казначейства, МФО 828011, код бюджетної класифікації 21080900. Крім того, відповідно до інформації з КП «ДСС», ТОВ «АЛЕКСАНДРІЯ НОВА» протягом 2013 – 2016 років неодноразово зверталось до Одеського окружного адміністративного суду з завами про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, посилаючись на те, що в рамках кримінального провадження встановлені обставини щодо того, що позивачем не було отримано коштів від орендаря.

Посилання позивача на те, що саме про протиправну бездіяльність останній дізнався у зв’язку з ненаданням відповідачем відповіді на запит, як на підставу вчасного звернення до суду є безпідставним так, як дані обставини дають змогу звернутись позивачеві до суду з позовом до Головне управління ДПС в Одеській області саме щодо ненадання відповіді на запит.

Отже, суд зазначає, що  позивачем порушено строк звернення до суду за даним позовом.

Заяву про поновлення строку звернення до суду позивачем не надано.

Отже, позивачу необхідно надати до суду обґрунтовану заяву про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску.

Згідно з ч. 1  ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно встановленого  строку протягом п’яти днів  з дня отримання копії ухвали про залишення адміністративного позову без руху усунути недоліки та роз’яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.