Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Одеському окружному адміністративному суді відбувся форум на тему: «Державні закупівлі. Оскарження, змови, державний контроль », в якому взяли участь адвокати, юристи, судді та експерти органів державної влади.
Ініціаторами проведення форуму виступили Одеський окружний адміністративний суд на чолі з головою Олегом Глуханчуком, Рада адвокатів Одеської області, Одеський правової клуб, Одеське відділення Антимонопольного комітету, Південний офіс Держаудитслужби і Transparency International Ukraine.
Голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук надав позитивну характеристику проведеному заходу, підкресливши важливість і актуальність теми обговорення.
- Питання, пов'язані з проведенням тендерів, є невід'ємною частиною роботи не тільки юридичних осіб приватного права, а й державних органів. Постійне оновлення законодавства у сфері державних закупівель вимагає пильної уваги тендерних комітетів, оскільки велика частина відповідальності за законність тендера покладається саме на них.
Президент України визначив як невідкладний проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України, №8265 від 13.04.2018. Цим законопроектом пропонується уточнити термінологічний апарат чинного нормативного акта, конкретизувати вимоги до конкурентного діалогу та деякі інші зміни. Однак, проект отримав досить неоднозначну оцінку з боку експертів, особливо в частині розміру плати за подачу скарги учасниками публічних закупівель органам оскарження, а також в питаннях обмеження права на оскарження учасникам спрощеної процедури закупівлі тільки зверненням до суду. Проте, реформа публічних закупівель в Україні визнана однією з найуспішніших, про що свідчить її підтримка з боку міжнародних організацій, таких як Transparency International, - підкреслив Олег Глуханчук.
Першим з доповіддю виступив начальник відділу контролю у сфері закупівель Південного офісу Держаудитслужби Олександр Васильєв, який розповів про законодавчі новації, практику застосування Закону «Про державні закупівлі» із зазначенням конкретних прикладів найбільш поширених порушень і дій Держаудитслужби з реагування на такі порушення. Після Олександр відповів на численні запитання адвокатів.
Юрій Кравець, заступник голови Одеського відділення Антимонопольного комітету України, розповів про практику здійснення контролю за дотриманням правил конкуренції при проведенні державних закупівель.- Захищайте бізнес від здійснення змов під час конкурсних процедур. Навіть, якщо ви налагодите відповідну роботу в компаніях, то людський фактор зробить свою справу. Це підтверджується практикою. Після рішення органів Антимонопольного комітету про встановлення факту змови, крім великого штрафу, компанія отримує заборону на три роки брати участь у державних закупівлях. А якщо компанія володіє дорогими ліцензіями, міжнародними контрактами та іншими цінними активами, то можуть виникнути дуже серйозні проблеми в подальшій роботі. Після таких проблем у ваших довірителів ви навряд чи зможете продовжити обслуговувати їх бізнес, - рекомендував Юрій Кравець.
Також з доповіддю виступив Сергій Єременко, експерт Transparency International Ukraine, за плечима якого багаторічний досвід і практика, в тому числі участь у написанні законів і підзаконних актів в сфері закупівель. Сергій Єременко розповів присутнім юристам про практику оскарження дій і рішень замовника процедури закупівлі в Антимонопольному комітеті. Дав багато практичних порад і розповів про типові помилки учасників публічних закупівель. Також слухачам була презентована система Dozorro, яка є додатковим модулем для контролю електронних закупівель в системі ProZorro.Після доповіді Сергія Єременка почалося активне обговорення проблемних питань в сфері державних закупівель.
Після закінчення форуму свою думку про проведений захід висловили фахівці та експерти.
Олег Муратов, начальник Південного офісу Держаудитслужби наголосив на важливості проведення такого форуму: «Участь наших фахівців у форумах і семінарах сприяє реалізації важливого напрямку роботи Державної аудиторської служби України - недопущення порушень законодавства в сфері державних закупівель. Кожне попереджене порушення - це реально зекономлені кошти державних і місцевих бюджетів та державних підприємств ».
Олександр Рябець, голова організації «Союз юристів Одеської області» поділився своїми враженнями про форум: «Я дуже радий, що представники державної влади стають більше відкритими до суспільства і готові не просто формально виконувати свою роботу, а й ділитися своєю практикою і напрацюваннями. Тема «публічні закупівлі» дуже важлива не тільки для адвокатів, а й для представників бізнесу, які і розвивають нашу економіку. А прозоре витрачання державного та місцевого бюджетів - одне з основних вимог нашого суспільства.Особлива подяка Одеському окружному адміністративному суду, що не просто підтримує такі заходи, а й створює всі умови для його проведення ».
Андрій Костін, заступник голови Ради адвокатів Одеської області дав свою оцінку проведеному форуму:«Я одразу підтримав проведення даного форуму. Ми завжди прагнемо до підвищення професіоналізму наших колег, вдячні за співпрацю одеським представникам Антимонопольного комітету України та Державної аудиторської служби і будемо надалі проводити науково-практичні форуми та семінари для підвищення кваліфікації адвокатів».
за інформацією з офіційного сайту газети "Одеська правда"