flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ООАС відвідали міжнародні спостерігачі ОБСЄ

16 жовтня 2020, 12:43

   Сьогодні голова суду Олег Глуханчук та заступник керівника апарату Світлана Мазур зустріли та проінформували довгострокових спостерігачів місії ОБСЄ Агнес Доку та Ларса Толлемарка про організацію роботи суду щодо розгляду справ, пов’язаних із місцевими виборами.

   Голова суду зазначив, що у зв’язку з початком виборчого процесу в Одеському окружному адміністративному суді встановлено особливий режим роботи. Документи і справи, пов’язані з цією категорією справ, приймаються не лише в робочий час, а також у вихідні, святкові та неробочі дні з 09:00 до 24:00, а в переддень та день голосування прийматимуться цілодобово. Такий режим роботи триватиме до завершення виборчого процесу.

  Олег Васильович пояснив гостям, що  наразі розгляд виборчих справ здійснюють 27 суддів із 29.  Двох із суддів не включено до авторозподілу цієї категорії справ, оскільки їхні члени сім’ї є кандидатами в депутати.

   Відповідаючи на запитання представників Місії, керівник установи розповів, що до компетенції суду належить розгляд спорів стосовно рішень, дій та бездіяльності виборчих комісій та їх членів. В той же час суд не розглядає спори щодо уточнення списку виборців, таку категорію справ розглядають місцеві загальні суди. Наразі до ООАС надійшло майже 120 позовних заяв із скаргами на неправомірні дії або бездіяльність 22 територіальних виборчих комісій.

   Крім того, Олег Васильович зазначив, що найбільш оскаржуваними є постанови про реєстрацію або відмову в реєстрації кандидатів у депутати місцевих рад та голів, їх довірених осіб. А також значний відсоток справ становить категорія щодо недотримання гендерної квоти. При формуванні єдиного і територіальних виборчих списків партії мали забезпечити присутність в кожній п’ятірці (місця з першого по п’яте, з шостого по десяте і т.д.) не менше двох кандидатів кожної статі.

   Проаналізувавши статистику, голова суду наголосив на тому, що з поданих майже 60 апеляційних скарг лише 4 задоволено, що свідчить про рівень та якість здійснення судочинства Одеським окружним адміністративним судом.

     

До відома: під час своєї роботи Місія проводить оцінку виборам на відповідність зобов’язанням перед ОБСЄ та іншим міжнародним стандартам демократичних виборів, а також національного законодавства. По завершенню спостереження буде опубліковано звіт та висновки щодо проведених місцевих виборів в Україні.