flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В ООАС відбувся черговий етап підготовки прес-секретарів судів Одеської області

20 квітня 2015, 14:59

16-17 квітня 2015 року в Одеському окружному адміністративному суді відбувся наступний етап підготовки прес-секретарів та осіб, відповідальних за взаємодію зі ЗМІ та громадськістю в судах міста Одеси та області. На цей раз судові комунікатори опановували нові напрямки взаємодії з громадськістю та користувачами судових послух зокрема.

 Під час першого тренінгу «Суд – джерело інформації», слухачі обговорили теми ефективної комунікації та міжнародні стандарти відкритості правосуддя. Новітні тенденції у сфері правового регулювання журналістської діяльності в Україні, доступу до публічної інформації, а також правові засади інформаційної діяльність суду представив Президент Інституту прикладних гуманітарних досліджень, член Конституційної Комісії при Президентові України, в минулому суддя ad hoc Європейського суду з прав людини Михайло Буроменський.

Тренер акцентував увагу присутніх на питаннях розмежування публічного та приватного інтересу у сфері інформаційних відносин. Експерт навів чимало прикладів з  практики Європейського суду з прав людини, де обмеження доступу до інформації було визнано неправомірним. Зважаючи на прецедентний характер рішень міжнародного судового органу, врахування висновків та правових позицій Європейського суду з прав людини у діяльності українських судів є обовязковим.

Далі учасники заходу під керівництвом тренера Міжнародного інституту регіональної преси та інформації Олексія Солдатенка шукали інструменти ефективної взаємодії з громадськістю. Так спеціаліст у сфері PR провів мозковий штурм, спрямований на виявлення цільових аудиторій, їх цінностей та відповідних інформаційних кампаній суду. Таким чином, слухачі отримали необхідну основу для подальшої розробки напрямків покращення взаємодії з громадськістю.

Наступний навчальний день стосувався «Інформаційного супроводу діяльності суду». Слухачі вчилися долати кризові ситуації, а також управляти конфліктами.  Що таке криза, які кризові ситуації можуть виникати в роботі суду, як класифікують кризи, а також попередити їх настання, - все це та багато іншої корисної інформації презентувала тренер Міжнародного інституту регіональної преси та інформації Ірина Ільченко.

Після презентації учасники у групах розробили та представили основні і запасні плани дій в умовах виникнення різних кризових ситуацій, відпрацювали навички підготовки заяв для журналістів, швидкого реагування на розповсюдження недостовірної інформації.

Олексій Солдатенко розповів присутнім, як вирішувати конфліктні ситуації. Пізніше слухачі в ігровій формі вчилися застосовувати прийом «win-win» для усунення конфліктів та досягнення порозуміння. Оскільки одним з головних завдань  прес-секретарів є налагодження та підтримка комунікацій, використання моделі успішних переговорів у їх роботі дозволить отримати найкращий результат від такої взаємодії як для суду, так і для громадськості.

Учасники відзначили, що тренінги були дуже насиченими та інформативними, а змога відпрацьовувати навички є особливо цінною і корисною для професійного розвитку працівників. Відмінною рисою заходів, організованих в рамках грантової програми «Налагодження діалогу судів та ЗМІ – шлях до порозуміння з громадськістю» є ідея адаптації передових іноземних досягнень у сфері PR-технологій, кризового менеджменту та стратегічного планування у роботу судів. Організатори переконані, що інструменти, які успішно використовують великі компанії, здатні покращити роботу державних установ.

Грантова програма «Налагодження діалогу судів та ЗМІ – шлях до порозуміння з громадськістю», впроваджується ГО «Спілка юристів Одеської області» спільно з Одеським окружним адміністративним судом. Вона спрямована на покращення комунікації  громадськості  з судами  на  регіональному  рівні  через використання сучасних інструментів взаємодії, сприяння  професійному  зростанню  учасників комунікації та, -  розвитку  сегменту  судової інформації в регіональному медіа-просторі. Грантова програма реалізується в період з березня по червень 2015 року за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Діяльність проекту ґрунтується на досягненнях попереднього проекту USAID «Україна: верховенство права», який реалізовувався з травня 2006 по вересень 2011 року. Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади.. Детальнішу інформацію про проект USAID «Справедливе правосуддя» можна отримати на офіційному веб-сайті www.fair.org.ua або за телефоном +38 (044) 581-3303.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,7 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.