flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Європейські судді висловили занепокоєння з приводу положень Закону «Про судоустрій і статус суддів»

22 червня 2016, 17:04

Як допитують свідків в адмінпроцесі?

Які першоджерела показань слід сприймати критично, а до яких ставитися з довірою

Про це повідомив Вищий адміністративний суд України, який раніш просив Президента накласти вето на законопроект

На думку Європейської асоціації суддів адміністративних судів, окремі положення Закону можуть вступити в протиріччя з європейськими стандартами, що мають застосовуватись у демократичній правовій державі. Так, Законом передбачено ряд організаційних змін, які можуть призвести до порушення статусу суддів.

Представники Асоціації також відмічають, що законодавець не обґрунтував, чому потрібно ліквідовувати Вищий адміністративний суд, якщо той більше десяти років забезпечує єдність судової практики. Цю та інші функції вищого суду покладуть на Верховний, у той час як потреба у передбачуваності та законності рішень є нагальною і вимагає спеціалізованого підходу.

Крім того, Асоціація вважає, що зобов’язання суддів звітуватись про приватне майно родичів може порушити суддівську недоторканість: «Зазначені заходи не допоможуть у встановленні належної підзвітності та прозорості у боротьбі з корупцією, натомість призведуть до залякування суддів». Асоціація наголосила, що антикорупційні заходи також мають відповідати статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.