Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Уміння вести діалог – запорука ефективного судочинства

09 лютого 2018, 11:59

     8 лютого 2018 року судді Одеського окружного адміністративного суду відвідали семінар на тему: «Комунікативна компетентність судді в судовому засіданні та у веденні переговорів».

     Семінар був організований місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України, а його директор, Валерій Левенець, став ведучим заходу. До складу викладачів увійшли суддя Одеського окружного адміністративного суду Людмила Юхтенко та старший судовий експерт відділу почеркознавчих досліджень лабораторії кримінальних видів досліджень Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, кандидат психологічних наук Маргарита Журавльова. Серед учасників, які брали участь у навчанні, також були і судді Одеського окружного адміністративного суду: Ганна Самойлюк та Ігор Завальнюк.

     Під час семінару Людмила Юхтенко та Маргарита Журавльова розглядали із учасниками питання щодо компетентності судді в роботі з конфліктами, переглядали відеоматеріали та обговорювали їх, провели інтерактивну міні-лекцію щодо розпізнавання провокацій та протидії їм, стратегії поведінки судді в конфліктних ситуаціях.

     Окрім того, учасники семінару опрацьовували новели процесуальних кодексів щодо врегулювання спору за участі судді, загальні правила поведінки судді в переговорах, опановували техніку керування розмовою та прийоми посередника для з’ясування справжніх потреб й інтересів учасників переговорів і узгодження їх позицій.

     Під час роботи в малих групах судді виконували практичні завдання, обговорювали результати своїх робіт, моделювали ситуації для освоєння технік та розвитку відповідних навичок.