Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом особи до комісії МВС з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни, яка відмовила позивачеві в наданні статусу учасника бойових дій, надавши йому статус учасника війни.
Під час розгляду справи судом встановлено, що позивач перебував у службовому відрядженні у складі сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення, з метою виконання службових завдань з 01.11.2014 по 25.02.2015, про що видані відповідні накази першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України.
Зокрема, вищезазначені накази першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (по стройовій частині), в силу абз. 3 п. 4 Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413, є підставою для надання позивачеві статусу учасника бойових дій, оскільки є документами про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Суд прийшов до висновку, що прийняття відповідачем рішення у спірних правовідносинах не ґрунтується на дискреційних повноваженнях, оскільки право позивача на отримання статусу учасника бойових дій було встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, у зв’язку із чим з метою належного та ефективного захисту порушеного права зобов’язав комісію МВС прийняти рішення про надання позивачу статусу учасника бойових дій.
З повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням: Єдиний державний реєстр судових рішень.
Одночасно повідомляємо, що на теперішній час рішення суду не набрало законної сили та може бути оскаржено.